Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry

Rád taky hraju hry, dám sem 2, které mě v poslední době nejvíce baví

Arma 2

 

 je počítačová hra české výroby, která se odehrává ve fiktivní zemi Černorusko. Černorus je rozlehlá země ležící vedle Ruska.

V kampani hrajete za USMC 27. skupinu Razor. Budete se snažit potlačit komunistickou stranu ČDKZ (Čedaki). Ale konflikt se zvrtne útokem na Rudé náměstí a Ruská armáda vysílá na Černorus vlastní jednotky. V tom okamžiku začíná válka a USMC se stáhne a ve zmatku nechá v Černorusku několik svých jednotek a mezi nimi samozřejmě i Razor. Ve hře je 5 konců, jejichž zobrazení záleží na vašem postupu hrou.

Editor misí

Editor misí obsahuje okolo 100 vozidel. Možností je spousta - buď si vytvoříte válku nebo se např. můžete projíždět ve škodovce, nebo se prohánět ve vrtulníku či stíhačce. Ale to není všechno, je možné hrát i za zvířata, takže jestli někdo snil o tom, že chce být pes, může si to vyskoušet na vlastní kůži.

Arma II: Operation Arrowhead

Jedná se o stand-alone datadisk, ve kterém se hráč přesune do fiktivní blízkovýchodní země Takistán. Ačkoliv se jedná o fiktivní zemi, herní lokace jsou vytvořeny na základě satelitních snímků Afghánistánu. Krom zcela nové kampaně datadisk přinesl nové zbraně, vozidla či letecké jednotky. Ve hře se dokonce krátce objeví i čeští vojáci. Vydán byl 29. června 2010.

 

 

Minecraft

 

 

 

Minecraft (původně Minecraft: The Order of the Stone) je nezávislá počítačová hra napsaná v Java a vyvíjená Markusem Perssonem (přezdívka: Notch) a jeho firmou Mojang. Je to tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je vrhnut do krychlovitého 3D světa s holýma rukama v kůži vašeho Avatara. Hráč si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů (crafting). Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objeví příšery. Hráč buď může sedět a čekat na svítání, jít ven a bojovat o svůj holý život, jen snažit rozšířit svůj skromný přístřešek nebo jít spát.

Tato hra se stala nejrychleji rozšířenou Java hrou na světě. Jde si zahrát tzv. Minecraft Classic, který je zdarma na oficiálních stránkách hry. Momentálně je dostupná verze 1.1.0. Hra obsahuje různé stupně obtížnosti od „Peaceful“, kdy se neobjevují monstra a životy se automaticky doplňují, až po obtížnost „Hard“, kdy je přežití velice obtížné. Velmi diskutovanou verzí je verze Minecraft Beta 1.9, která ani nevyšla, vyšla již plná verze a to v období po 18.11.2011 (MineCon). Do hry Minecraft lze také stáhnout mnoho texture packů, které změní vzhled hry, a modifikací, které dokáží přidat dokonce i letadla a střelné zbraně.

Plná verze hry byla spuštěna 18.11.2011.

Herní módy

Od verze 1.9 pre-release jsou k dispozici tyto herní módy:

  • Survival - původní herní mód (hlad, těžení, přežívání)
  • Hardcore - stejný jako mód Survival, ale s těmi rozdíly, že po smrti se nemůžete znovu respawnovat (nenávratně se smaže mapa)
  • Creative - herní mód, ve kterém máte neomezené množství věcí zcela bez těžení, s funkcí létání. Všechny bloky rozbijete na jedno kliknutí. (včetně bedrocku)

Multiplayer lze hrát i pomocí Hamachi.

Zvířata a monstra

 
Creeper

Ve verzi 1.0.0 se vyskytují tato zvířata a monstra:

  • pasivní - Ryba (Fish), Slepice (Chicken), Kráva (Cow), Prase (Pig), Ovce (Sheep), Chobotnice (Squid), Houbová kráva (Mooshroom), Vesničan (Villager)
  • neutrální - Enderman (Nepodrážděný), Vlk (nepodrážděný), Pigman (nepodrážděný), Sněhulák (napadá jen ostatní moby jestli vás začnou napadat)
  • agresivní - Creeper (v překladu popínavá rostlina, pozor vybuchuje!), Kostlivec (Skeleton), Slime (Slizoun), Pavouk (Spider), Jeskynní pavouk (Cave Spider), Zombie, Silverfish (Rybenka), Magma Cube (Magma kostka), Blaze, Enderdragon (drak).

Další jsou pak:

  • nepoužitá - Obr (Giant) - ve hře je, ovšem nespawnuje se, neboť způsoboval bugy
  • smazaná - Šílený chlapec (Beast Boy), Tmavý Steve (Black Steve), Holčička (Rana), Steve, Herobrine (Mojang někdy říká, že je, někdy naopak že není). Údajně byl smazán ve verzi 1.6.6, avšak existují mody, které ho přidají zpět.

Dimenze

V základní hře jsou tři dimenze, Overworld, Nether a The end. Další lze přidávat pomocí různých modů, např. Aether mod(což je nebe).

Overworld

Overworld (Okolní svět) je dimenze ve které se ze začátku objevíme (spawneme). Existuje od vydání prvního Minecraftu. Na výšku má 128 bloků a na šířku a délku okolo 12 000 000 bloků (ohraničen je Far Lands). Spodní část mapy je ohraničena Bedrockem (nezničitelný, kromě creativu a použití modů jako např. WorldEdit). Vyskytují se zde téměř všichni mobové (stvoření) kromě Ghastu,Zombiepigů a Ender dragon. Převážně je složen z kamene (Stone), hlíny (Dirt), štěrku (Gravel), písku (Sand), vody a rud (Ore). Generují se zde struktury jako Dungeony, opuštěné doly (Abadoned mine shafts), ruiny (Strongholds), řeky, NPC vesničky, údolí. Dělí se na biomy, bažiny, tundra, step, deštné lesy a další.

Nether

 
Nether

Do netheru se dostaneme pomocí struktury zvané Nether portal, ta je postavena z Obsidianu (rám 5x4). Nachazí se zde jen Ghasti,(Blaze, Magma Cube od 1.9) a mnohem běžneji Zombie Pigmen. Výška je stejná jako Overworld, ale je 8x menší (vhodný pro dálkovou dopravu). Bedrockem je ohraničen z dola i ze shora. Převážně je tvořen je Netherrackem, Glowstonem, lávou, Nether brick (od Beta 1.9), Soulsandem, ... Je nemožné sem dostat vodu nebo trávu (možno přes módy nebo v SMP přes příkaz /give). Nether byl přidán ve verzi Alpha 1.2.0 (Halloween Update) a podstatně vylepšen ve verzi Beta 1.9 (Nether Update). Přidány byly pevnosti (Nether fortress) kde jsou spawnery Blaze.

The End

Do The Endu se hráč dostane pomocí Ender portalu, který se vyskytuje jen v pevnostech (Stronghold) a lze jej aktivovat pomocí Eye of Ender. The End je tvořen z EnderStonu a Obsidianu, nachází se zde Endermani a Ender dragon. Z The Endu se lze dostat buď vlastní smrtí, nebo zabitím draka; v obou případech se hráč objeví v Overworldu

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 8385
Měsíc: 155
Den: 1